Blog niecodzienny.net prowadzę od 2009 roku. Szmat czasu. Na Niecodziennym zamieszczonych jest ponad 450 wpisów (nie wiem kiedy to się wydarzyło). Tu mieszają się trzy lub cztery niejednokrotnie równolegle pisane byty, czy też pomysły na obecność w sieci. To tworzy niemały galimatias, który postanowiłem nieco uporządkować i może ułatwić czytelnikowi rozeznanie się na blogu.

Czas coś zmienić

Nowa rzecz na blogu, rozpoczęta w marcu 2017. Po prostu przychodzi taki czas w życiu żółwia, że mu źle i musi coś zmienić. Bo żółw lubi, kiedy mu dobrze, tylko musi najpierw zrozumieć, kiedy mu dobrze. Oto dziennik tego eksperymentu i kilka ważnych wpisów:

Ale dziennik jest już trochę zapisany... w końcu pisze go od blisko miesiąca. Jest co czytać;-)

Podcast - zupełnie nowa rzecz

Zacząłem sam siebie czytać. Na głos. W miarę regularnie... I tak o to powstał podcast (który możesz subskrybować choćby przez itunes) i tak mniej więcej brzmi:

Niecodzienny.net - na głos
Niecodzienny.net - na głos
Nowy początek, czyli czując potrzebę zmiany
/
 • Nowy początek, czyli czując potrzebę zmiany

  Nowy początek, czyli czując potrzebę zmiany

  Mar 15, 2017 • 8:54

  Dojrzewa we mnie potrzeba zmiany. Jestem zbyt wielkim tchórzem żeby rzucić się na głęboką wodę, potrzebuję powoli i z przekonaniem. Opis mojego przypadku:)

 • Co chcesz robić w życiu

  Co chcesz robić w życiu

  Mar 16, 2017 • 7:38

  Co chcę robić w życiu - to pytanie, które kojarzymy z komedią i często nie chcemy i nie umiemy odpowiedzieć. Ale kiedy spróbujemy, otwierają się nowe światy.

 • Dlaczego nie umiem kupić ekspresu do kawy?

  Dlaczego nie umiem kupić ekspresu do kawy?

  Apr 1, 2017 • 7:11

  Byłem przekonany że zakup automatycznego ekspresu do kawy to będzie bułka z masłem. Że to będzie rzecz jasna koszt, ale łatwy zakup. O naiwności...

 • Jak to możliwe, że wstajesz wcześniej i możesz więcej?

  Jak to możliwe, że wstajesz wcześniej i możesz więcej?

  Mar 28, 2017 • 6:25

  Gdyby ktoś w styczniu spytał, czy wyobrażam sobie regularne wstawanie godzinę przed wszystkimi, powiedziałbym, że to nieosiągalne. Dziś powiem "spróbuj" 🙂

 • Gdy przestanie wiać wiatr zmian

  Gdy przestanie wiać wiatr zmian

  Mar 29, 2017 • 5:42

  Wszędzie dookoła czuć wiatr zmian. Pozytywnych. Nie mam tu na myśli efektów dobrej zmiany. Ktoś zmienia pracę, ktoś zaczyna ćwiczenia, inny uczy się nowego języka. Co będzie, gdy przestanie wiać?

 • Niespodziewane efekty codziennego blogowania

  Niespodziewane efekty codziennego blogowania

  Mar 31, 2017 • 5:02

  Czy regularne blogowanie daje efekty? Blog żyje, statystyki drgają, komentarze nieśmiało wpadają. Ale są też reakcje, których się nie spodziewałem.

 • Dlaczego w Polsce nie ma dobrych reklam?

  Dlaczego w Polsce nie ma dobrych reklam?

  Apr 3, 2017 • 7:09

  Polska reklama, czyli jaka? Odstajemy od świata? Powinniśmy się wstydzić czy można jednak znaleźć powody do dumy i chwały? Kilka słów mojego komentarza.

 • Wytrwać gdy i tym razem ziemia się nie zatrzęsie

  Wytrwać gdy i tym razem ziemia się nie zatrzęsie

  Apr 4, 2017 • 8:27

  Uwielbiam Internet za jego reaktywność. Za to, że kiedy coś jest dobre i się ludziom podoba, to ludzie od razu dają temu wyraz w najłatwiejszy i najbardziej wartościowy sposób - dzielą się tym ze znajomymi. Tylko co zrobić, kiedy się nie dzielą? I czy to powinna być największa motywacja?

 • No to kiedy będzie łatwo?

  No to kiedy będzie łatwo?

  Apr 5, 2017 • 6:49

  Chcemy stawać się lepsi. Aby być lepsi, musimy robić nie tylko to, co już umiemy (łatwe) ale brać się za nowe (trudne). Wniosek? Łatwo już nigdy nie będzie.

 • A Ty dbasz o siebie, chłopie?

  A Ty dbasz o siebie, chłopie?

  Apr 6, 2017 • 5:44

  Dzień układamy pod to, co musimy. Pęd zadań, obowiązków. byle zdążyć. Od samego rana, aż do późnej nocy. Tylko czy znajdujemy czas, aby o siebie zadbać?

Możesz też przeglądnąć wszystkie wpisy które mają swoją głosową wersję (i zasubskrybować go też 😉 )

Moich 10 powodów do dumy

Lista 10 wpisów, które najlepiej oddają to, czego się na moim blogu spodziewać:

[Wrzesień 2016] Ograniczyłem ilość kategorii. Staram się poukładać je tak, aby się nie mieszały ale... jakoś to wszystko często blisko siebie;-)

Szybki przegląd treści

O Internecie, reklamie, komunikacji - czyli to co mnie interesuje najbardziej i najbliższe jest mojej zawodowej codzienności.

O książkach, filmach, serialach - lubię czytać. Oj lubię czytać. I seriale lubię... i filmy... A im więcej czytam i oglądam tym chętniej dzielę się tym, co mnie zainteresowało.

O bojach z rzeczywistością - Czasem jest tak, że rzeczywistość skrzeczy. Gdzieś drażni, uwiera, przeszkadza. Coś poszło nie tak, coś wydaje się nie logiczne, coś skłania do myśli i zachęca do tego, by ją rozwinąć w dłuższą formę.

O polityce - Władza, rządy dusz, intrygi... a w Polsce ogólna irytacja i wkurzenie. Kategoria chyba nie wymagająca dookreślania;)

O sprzęcie przeze mnie używanym - co kupiłem, czego używam, czego szukam, dlaczego. Coś na kształt testów konsumenckich. Dziwnie bliskie potyczek z rzeczywistością;-)

O wszystkim innym - czyli to co się w normalnych kategoriach nie zmieściło...

Are oldies goldies? - Jak napisałem dużo, dużo wcześniej, blog zbiera treści od 2009 roku. Trochę się od tamtej pory pozmieniało, trochę tematów potraciło na aktualności, ale nie mam sumienia, by je wygasić... choć może powinienem...

Jaki widzę sens w blogowaniu 😉

czyli trochę wyjaśnienia skąd niecodzienny i inne okoliczności

I co jeszcze...

Są jeszcze dwa serwisy, gdzie możesz się troszkę o mnie dowiedzieć:

nirski.com - moja internetowa wizytówka

mojafotografia.com - tu wrzucam zdjęcia, jakie czasem popełniam.

Jeśli jeszcze Ci mało, zachęcam do skorzystania z powiadomień o nowych wpisach 😉

Back to Top