… gdy Robert Kubica wypadł z trasy… Na wszelki wypadek wyjaśnię – mam nadzieję, że polski kierowca wyścigowy szybko wróci do zdrowia i wyczynowego wykonywania sportu, choć wcale nie będzie to proste.  Nie rozumiem natomiast, dlaczego polskie media – gazety, radia, telewizja i internet oszalały.

Mamy poniedziałek, godzinę 21. Od wypadku minęły ponad 36 godziny, a mimo to nagłówki każdego większego serwisu internetowego krzyczą nagłówkami w stylu „PILNE!” „Nowe!” „Ważne” i tym podobne, a potem seria informacji o Kubicy. Nie wystarczy najważniejsza informacja. Co chwilę musi pojawić się nowy nius. Jakikolwiek. Nius o tym co mówi jego menager, jego lekarz, jego osobisty lekarz, jego przyjaciel, przyjaciel jego przyjaciela, przyjaciel przyjaciela jego przyjaciela, przyjaciel przyjaciela lekarza osobistego lekarza managera kierowcy.. Oszaleli wszyscy czy co?

Może w radiu albo w telewizji mamy coś innego? Skądże – Tvn24 pokazuje materiały z Youtube’a, TVP Info łączy się z jakimś polskim szpitalem gdzie pan chirurg gratuluje włoskim kolegom, a na dolewkę mamy innego kolegę kolegi kolegi pilota Kubicy. PolsatNews… nie oglądam, ale podejrzewam, że i oni dołączą się do tej ogólnonarodowej histerii..

Najciekawsze jest to, że wszystkie media nie opierają się na faktach, tylko na spekulacjach i z każdego najmniejszego doniesienia robią wielką nadmuchaną bańkę komentarzy. I snujemy scenariusze – a jeśli to, a jeśli tamto, a jeśli sramto. Media informacyjne zamiast informować, ogłupiają.

Powtórzę co już kiedyś napisałem – musimy być bardzo szczęśliwym społeczeństwem, żyjącym w bardzo szczęśliwych czasach, że możemy poświęcać swój czas na takie problemy…

Na wszelki wypadek powtórzę – mam nadzieję, że Robert Kubica mimo tak paskudnego wypadku szybko wróci do zdrowia.

1 thought on “[38-?] Dla polskich mediów świat się zatrzymał…

  1. Sama obserwowałam, czy wiadomo coś nowego. Ale człowiek czeka na fakty i widocznie w tym przypadku musi uzbroić się w cierpliwość. Skoro o stanie ręki będzie wiadomo coś na tydzień od operacji, trzeba poczekać tydzień. A tu spekulacja goni spekulację, powielanie przypuszczeń przypuszczeń i tytuły, jakby faktycznie wiedziano coś nowego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top