Dzisiaj spróbuję przewidzieć wyniki 13. kolejki ekstraklasy, ale muszę się przyznać, że choć z mojego punktu siedzenia typy najwłaściwsze, to zdaniem buka ostro poszedłem po bandzie. Generalnie.. jak wygram, to wszystkim komentującym kupię koszulkę - Jestem Hardkorem;] A jeśli jeszcze takiej koszulki nie ma, to ją zaprojektuję. Słowo;)

Cała zabawa zaczyna się już w piątek:

17:45 Odra - Zagłębie czyli drugi odcinek serialu: Kto pokona Selekcjonera? Powiedzmy sobie otwarcie, w żadnym kryminale nie można już w drugim odcinku pokazać mordercy, bo wtedy nikt nie będzie chciał takiego serialu obejrzeć. Poza tym Odra też jakoś na killera nie wygląda, i choć Zagłębie to taki.. ligowy cherubinek, co to krzywdy nikomu nie zrobi. Odra od lat potrafi krzywdzić kibiców, więc i tym razem da sobie radę. Jak rzadko dziś zgadzam się z bukiem - wygra Zagłębie.

20:00 Lechia - Korona - i tu zaczynają się schody. Po pierwsze, Lechia gra w tym sezonie naprawdę nieźle. Chłopaki nie odpuszczają i wychodzi im całkiem nie zła gra. Z drugiej strony Korona, ciężko walcząca ale i mająca problemy z gromadzeniem punktów. Wydaje mi się, że Koronie będzie bardzo zależeć na jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Do tego stopnia, że za cel postawi sobie remis. I moim zdaniem, ten remis osiągnie. (Buk mówi, że Lechia jej na to nie pozwoli).

20:00 Wisła - Legia - starcie ligowych (hłe, hłe) gigantów. Wisła ma taki problem, że nie radzi sobie z mocnymi przeciwnikami. Jaki to jest mocny przeciwnik? Taki, który sam nie przestraszy się Wisły przed wejściem na murawę. Taki, który nie uzna jej za faworyta już jest groźny. Taki, któremu trzeba zwycięstwo wydrzeć z gardła jest niemalże dla Wisły nie do pokonania. Po drugiej stronie Legia... Legia, której największym ligowym przeciwnikiem jest Legia. Jak jej się chce - potrafi grać. Jak jej się nie chce, to nic jej nie pomoże. Z tego pojedynku nie polecą żadne iskry, żadne wielkie tarcie. Będzie wymęczony remis. (Buk mówi, że Wisła)

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasza Ekstraklasa grać będzie także w sobotę:

14:45 Śląsk - Piast - Chyba po raz drugi szybko dogadam się z bukiem, który mówi, że Śląsk. No bo... brakuje mi argumentów, które mogłyby za Piastem przemawiać. Stadion nie, forma nie, piłkarze nie, trenerzy też jakoś nie, sponsorzy nie. Szybkie konsultacja z podświadomością i stawiam na Śląska.

17:00 GKS - Arka - Podoba mi się gra Arki i wydaje mi się, że sami piłkarze uwierzyli w to, że można grać skutecznie i szczęśliwie. Ale gospodarze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa... Czyli seria. A zgodnie z prawem serii, każda seria się kiedyś kończy i ta skończy się właśnie w te sobotę. Pocieszenie dla kibiców GieKaEsu? Jeden punkt zostanie w Bełchatowie. Arka jeszcze nie jest dość mocna, aby wygrywać na wyjazdach. Remis.

18:15 Polonia Bytom - Lech - tu mamy ciekawy przypadek. Lech uznawany jest przez wszystkich za faworyta, chociaż nie ma ku temu (moim zdaniem) specjalnych wskazań, zwłaszcza w tym sezonie. Z kolei Polonia jeszcze nie dawno walczyła z Ruchem o pozycję wicelidera.. Coś mi się zdaje, że w sobotę kibice Kolejorza mogą się mocno zdziwić. Stawiam na Polonię.

19:15 Polonia Warszawa - Cracovia - i znowu trudny mecz. Wyrównany pojedynek tych co nie potrafią, z tymi co nie umieją. Nie wiem, którzy kibice to wytrzymają, ale ponieważ to mecz zgód, może się zdarzyć, że nawet nie zwrócą uwagę na to co się będzie działo na murawie, tylko sumiennie będą topić smutku i wzajemnie się pocieszać. Piłkarze poczują nastrój, trenerzy sobie wzajemnie pogratulują, punkt zostanie na poprawę humoru w Warszawie i punkt pojedzie reperować klimat w Krakowie. Remis.

Skoro nic nie trwa wiecznie, 13. kolejka także dobiegnie końca. Konkretnie w niedzielę

14:45  Ruch - Jagiellonia - Coś mi się zdaje, że Ruch będzie czuł jeszcze gorycz warszawskiej porażki. Coś mi się widzi, że Jagiellonia skrzętnie to wykorzysta. W skrzętnym wykorzystywaniu nadzwyczaj skuteczny bywa Frankowski Tomasz. Co prawda Ruch też się łatwo nie podda, w końcu pozycja i dotychczasowe wyniki zobowiązują.. Zatem i tu Remis..

Wyszła mi kolejka remisów.. Na poprawę własnego samopoczucia i podbudowanie własnej pewności siebie, proponuję posłuchać piosenki..

Z zupełnie innej beczki

Od jakiegoś czasu jestem zafascynowany tematem subskrypcji. Tego, jak wiele ich jest w naszej rzeczywistości i że możemy się na nie natknąć w absolutnie każdym aspekcie naszego codziennego i niecodziennego (sic!) życia. Dlatego rozwijam serwis Subskrypcje.pl, a na nich staram się, między innymi, zaprezentować rozmaite usługi subskrypcyjne, ale też podpowiedzieć, jakie stosować zasady, aby mądrzej zarządzać swoimi subskrypcjami, aby nas nie zjadły, a kiedy już spróbują, to podpowiadam gdzie można wytropić swoje subskrypcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top