Polecam wywiad z panią minister ds. Pracy, która jest w Rządzie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej z ramienia PSL. Wywiad można przeczytać na stronie tokfm. I co też pani minister mówi?

OFE marnotrawią nasze pieniądze, dlatego że ustawodawca im na to pozwala - oburzała się w TOK FM minister pracy.

Nie WASZE, tylko MOJE, jeśli już. ZUS utylizuje pieniądze. OFE wybrałem sam, mogę go zmienić jak mi się coś nie podoba.

- Uważam, że w przypadku przekroczenia przez Polskę 55 proc.długu publicznego do PKB należałoby natychmiast wstrzymać przekazywanie pieniędzy do Otwartych Funduszy Emerytalnych - mówiła Jolanta Fedak

Ja wiem, że najłatwiej się oszczędza z cudzych pieniędzy, ale może zanim zaczniecie sięgać głębiej do MOJEJ kieszeni, ruszycie szarymi komórkami i poszukacie oszczędności systemowych. Dziura nie łata się od wsypywania większej kasy, tylko od zaszywania. Mniejsze wydatki = mniejsza dziura.

Na jaki temat pani minister nie ma nic do powiedzenia? Pani minister nie ma nic do powiedzenia na temat KRUS'u.

Reforma ubezpieczeń społecznych  jest niezbędna, bo stan obecny prowadzi do coraz większej niestabilności finansowej. Tyle tylko, że rozwiązaniem nie jest pompowanie większych środków (już teraz cały dochód z vat jest ładowany w ZUS). Trzeba pilnować wpływów, pilnować wypływów i zmieniać system. Ten który jest, to prosta droga do urwiska. I jak tam dojedziemy, będzie prawdziwy krzyk...

Z zupełnie innej beczki

Od jakiegoś czasu jestem zafascynowany tematem subskrypcji. Tego, jak wiele ich jest w naszej rzeczywistości i że możemy się na nie natknąć w absolutnie każdym aspekcie naszego codziennego i niecodziennego (sic!) życia. Dlatego rozwijam serwis Subskrypcje.pl, a na nich staram się, między innymi, zaprezentować rozmaite usługi subskrypcyjne, ale też podpowiedzieć, jakie stosować zasady, aby mądrzej zarządzać swoimi subskrypcjami, aby nas nie zjadły, a kiedy już spróbują, to podpowiadam gdzie można wytropić swoje subskrypcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top