Na głos: Słowa mają moc – zacznij się dostrajać

 
 
00:00 / 13:02
 
1X
 

Dziwnym zbiegiem okoliczności, nie pozostajemy obojętni na słowa. Ulegamy im, jesteśmy pod ich wpływem, nawet jeśli nie zawsze, wręcz rzadko, robimy to świadomie. Wpływają na to, jak się czujemy, o czym myślimy, z jaką energią przystępujemy do działania. Słowa, które nie mają fizycznej, namacalnej reprezentacji, mają siłę zmieniania świata. Czy coś, co ma moc zmieniania losów świata, ma moc zmieniania nas?

To, o czym słyszymy, wpływa na to, o czym myślimy. To o czym myślimy, wpływa na to, jak się czujemy. To jak się czujemy, wpływa na to, jak odbieramy i kreujemy naszą rzeczywistość. Jeśli nam jest źle, jeśli nam coś doskwiera, mamy łatwość do tego, żeby fuczeć i warczeć na świat. Wtedy świat lubi odfuczeć na nas. Więc my czujemy się gorzej, bo świat fuczy. I zupełnie ignorujemy to, że fuczenie świata można rozładować życzliwością i akceptacją.

Wychodząc z domu, zwracacie uwagę na to, co ubieracie, aby czuć się komfortowo, schludnie, atrakcyjnie. Aby dobrze czuć się w otaczającym świecie. Zwracacie uwagę na to, co jecie (przynajmniej powinniście), aby mieć siłę do pracy i do zmagań z codziennością. Zwracajcie także uwagę na to, jakimi słowami się wypełniacie. Jakim komunikatom dajecie swoją uwagę i energię. Z jakimi myślami rano ładujecie się przed całym dniem. To od nas zależy także, jaki będzie ten dzień. To także od nas zależy, na co będziemy zwracać uwagę i jacy będziemy wobec świata.

Podyskutujmy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.