Na głos: Słowa mają moc – zacznij się dostrajać

 
 
00:00 / 13:02
 
1X
 

Dziwnym zbiegiem okoliczności, nie pozostajemy obojętni na słowa. Ulegamy im, jesteśmy pod ich wpływem, nawet jeśli nie zawsze, wręcz rzadko, robimy to świadomie. Wpływają na to, jak się czujemy, o czym myślimy, z jaką energią przystępujemy do działania. Słowa, które nie mają fizycznej, namacalnej reprezentacji, mają siłę zmieniania świata. Czy coś, co ma moc zmieniania losów świata, ma moc zmieniania nas?

To, o czym słyszymy, wpływa na to, o czym myślimy. To o czym myślimy, wpływa na to, jak się czujemy. To jak się czujemy, wpływa na to, jak odbieramy i kreujemy naszą rzeczywistość. Jeśli nam jest źle, jeśli nam coś doskwiera, mamy łatwość do tego, żeby fuczeć i warczeć na świat. Wtedy świat lubi odfuczeć na nas. Więc my czujemy się gorzej, bo świat fuczy. I zupełnie ignorujemy to, że fuczenie świata można rozładować życzliwością i akceptacją.

Wychodząc z domu, zwracacie uwagę na to, co ubieracie, aby czuć się komfortowo, schludnie, atrakcyjnie. Aby dobrze czuć się w otaczającym świecie. Zwracacie uwagę na to, co jecie (przynajmniej powinniście), aby mieć siłę do pracy i do zmagań z codziennością. Zwracajcie także uwagę na to, jakimi słowami się wypełniacie. Jakim komunikatom dajecie swoją uwagę i energię. Z jakimi myślami rano ładujecie się przed całym dniem. To od nas zależy także, jaki będzie ten dzień. To także od nas zależy, na co będziemy zwracać uwagę i jacy będziemy wobec świata.

Podyskutujmy

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Może skusisz się na wiadomości ode mnie?Jeśli zainteresował Cię ten wpis, zostaw swój email i bądźmy w kontakcie.

Otrzymasz jednego maila w tygodniu, publikowaną w piątki tygodniówkę. Oraz niecodziennego maila od czasu do czasu;-)

Dlaczego proszę Cię o email? Poznaj moje argumenty »