Na głos: [CTP] Nie rozmieniaj się na drobne

 
 
00:00 / 6:58
 
1X
 

Trzecia część mojego gadania o czasie jest najważniejsza. Dotyczy tego, co sam mogę i powinienem zmieniać w swoim podejściu do tego, w co się angażuję i jak panuję nad swoim czasem. O czym pamiętać może każde z nas i co każdemu z nas może ułatwiać codzienność.

Jednym z pierwszych efektów tego, że mogę robić to co chcę, jest – wiec mogę robić i to, i to, i to, i tamto. Wszystko mogę. Wszystko chcę. Najlepiej wszystko na raz. Tylko, że nawet jeśli moja energia się zwiększyła i mam więcej ochoty do tego, żeby robić a nie narzekać, nawet jeśli wstanę godzinę czy półtorej wcześniej to… no nie wszystko się da zrobić. Doba wciąż ma tylko / aż 24 godziny, a ja wciąż część muszę poświęcić na pracę i część muszę poświęcić na sen.

Brak mi czasu na czytanie książek. Brak na naukę analityki i przygotowanie oferty, która pozwalałaby mi na zdobycie dodatkowego źródła dochodu (nawet malutkiego). Muszę się zastanowić, co jest moim celem i jak chce go osiągnąć, żeby się przy tym nie „zajechać”. I robić rzeczy coraz lepiej, a nie byle jak. Boję się bylejakości.

Będę to sobie jeszcze w głowie układał, żeby się na drobne nie rozmienić.

Wpis źródłowy: Czas to pieniądz, nie rozmieniaj się na drobne

Podyskutujmy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.